• 🍂  JESENNÉ PRÁZDNINY 🍂
          • 🍂 JESENNÉ PRÁZDNINY 🍂

V dňoch 30. - 31. októbra 2023 (pondelok, utorok) budú mať žiaci jesenné prázdniny.

Žiaci sa vrátia do školských lavíc vo štvrtok 2. novembra 2023 po Sviatku všetkých svätých (1. november 2023).

• 💖 SVETOVÝ DEŇ SRDCA - 29. september 2023 💖

Mesiac september je aj mesiacom 💛. Počas vyučovania sa žiaci dozvedeli, aké dôležité je starať sa o svoje 🧡. Oboznámili sa s tým, aké je 💚 dôležité, akú funkciu má pre náš život, ako pracuje v našom tele, ako sa máme o 💜 starať a chrániť ho. Dozvedeli sa, čo 💙 škodí a naopak, čo je pre 🤍 prospešné, ale aj to, aké vlastnosti majú mať ľudia s dobrým 💗. Naše rozprávanie sme zavŕšili výrobou 💛🧡💚 a plagátu.

• 🐄 SVETOVÝ DEŇ MLIEKA NA ŠKOLÁCH - 27. september 2023 🥛

Pri príležitosti Svetového dňa mlieka na školách si aj žiaci našej školy mohli pochutnať na mliečnych výrobkoch. V rámci obeda im bol ponúknutý jogurt, ktorý potešil nejeden maškrtný jazýček. Okrem maškrtenia si žiaci 8. a 9. ročníka spoločne s vyučujúcou pripomenuli, aká náročná je cesta mlieka až do školskej jedálne. Kto všetko sa podieľa svojou prácou na ceste mlieka od zvieraťa ku človeku. V rámci profesionálnej orientácie sa žiaci týchto ročníkov mohli bližšie zoznámiť s pracovnou náplňou zamestnaní ošetrovateľ hovädzieho dobytka, mliekar, syrár, ktoré sú v regióne Liptova tradičnými profesiami vzhľadom na poľnohospodársky priemysel.

(Mgr. Janka Mikušová)