• 22.3.2024

Tečie nám z kohútikov, máme jej dostatok. Bude tomu tak naždy? Nastolenou otázkou sa zaoberali žiaci 1. stupňa ku príležitosti Svetového dňa vody. Spoločne s pani učiteľkami a pánom učiteľom si ozrejmili odkiaľ sa k nám voda dostáva, či je možné piť vodu z ľubovoľného zdroja a čo prináša so sebou jej znečisťovanie.

Mgr. Zuzana Frisová

• Jar už cítiť aj v našej škole

• 21.3.2024

Prichádzajúca jar a veľkonočné sviatky prajú tvorivosti žiakov našej školy. Všetko pomaly ožíva a odieva sa do pestrofarebných farebných tónov. Na hodinách výtvarnej, technickej a pracovnej výchovy, aj v školskom klube detí neúnavne pracujú šikovné rúčky. Trénujú jemnú motoriku, trpezlivosť pri činnostiach, rozvíjajú estetické cítenie a nadanie, tešia sa z dobre vykonanej práce a hlavne svojou šikovnosťou rozdávajú radosť a úsmevy.

Prajeme všetkým príjemné, farebné a slnkom rozžiarené jarné dni!

Mgr. Erika Voštiarová

• Odpad, separácia, recyklácia!

• Hromadiaci odpad, je hrozbou pre spoločnosť. Preto sme sa so žiakmi šiestej,  ôsmej a deviatej triedy spoločne zamysleli nad možnosťami separácie a následnej recyklácie odpadu. Žiaci si overili, na konkrétnych príkladoch z praxe, či vedia odpad správne odseparovať. Zopakovali si farebné označenie nádob na separovanie. Následne súťaživou formou zisťovali dĺžku rozkladu odpadu v prírodných podmienkach. V závere hodiny sa oboznámili s produktmi vyrobenými recykláciou odpadu, ktoré je možné následne využiť v domácnosti.

Ing. Jana Hrozeková

• OZNAM

• Vedenie Základnej školy s materskou školou Jána Lajčiaka, Emila Janotku 2/6, 032 42 Pribylina so súhlasom zriaďovateľa oznamuje, že dňa 20.3.2024 (streda) udeľuje žiakom I.,II., III.,IV.,V.,VI. a VIII. triedy riaditeľské voľno podľa zákona 245/2008 §150 ods.5. Riaditeľské voľno je udelené žiakom z dôvodu zabezpečenia objektivity počas testovania T9 2024 (MONITOR).  Žiakov nie je potrebné odhlasovať z obedov, budú odhlásení automaticky.