• Valentín

• Deň svätého Valentína

Deň svätého Valentína sme si pripomenuli aj na našej škole. Je skvelou príležitosťou na tvorivé výtvarné a technické tvornie milých pozdravov a darčekov. Na tento deň sa žiaci pripravovali už vopred a pod ich šikovnými rukami vznikali prekrásne ,,valentínky“, ktorými obdarili nielen svojich kamarátov a kamarátky, ale všetkých zamestnancov školy.

Mgr. Erika Voštiarová

• Reťaz priateľstva

• Jeden, dva, tri my sme kamaráti. Povedali si žiaci 1. ročníka a vytvorili spoločne Reťaz priateľstva. Pri jej tvorbe si precvičili nielen jemnú motoriku, ale aj trpezlivosť a prácu v skupine.

• Láska a milovanie

• Zodpovedný prístup k sexualite

Za účelom napĺňania cieľov Výchovy k manželstvu a rodičovstvu sme pre žiakov 8. a 9. ročníka zorganizovali besedu s pracovníčkou RÚVZ v Lipt. Mikuláši p. Slabejovou na tému HIV a iné prenosné pohlavné choroby. Žiaci sa pútavou formou  dozvedeli o dôsledkoch promiskuitného správania, ale hlavne o možnostiach ochrany svojho zdravia a budovania harmonických partnerských vzťahov založených na láske, úcte, vernosti, tolerancii a zodpovednosti.

• Karneval

• Fašiangy sú obdobím zábavy, masiek a karnevalov. Aj na našej škole bolo veselo. Vyzdobená telocvičňa sa premenila na čarovné miesto plné masiek, rozprávkových bytostí so širokým úsmevom, tancujúcich od radosti. V závere veselého podujatia nechýbalo ani tradičné vyhodnotenie najoriginálnejších masiek. Ďakujeme zamestnancom školy aj rodičom detí za vytvorenie úžasnej atmosféry.

Mgr. Erika Voštiarová