• Zimné aktivity na snehu - 1. ročník

• OZNAM

V pondelok 10. januára 2022 nastupujú do školy normálne na prezenčnú výučbu všetci žiaci ZŠ (od prvej triedy až po deviatu) vrátane integrovaných žiakov.

• Tvorba vianočnej výzdoby

• Mikuláš

Prváci si v triede pripomínali tento deň hlavne tak, že sa správali vzorne, plnili si v škole čo najlepšie zadané úlohy a nosili celý deň Mikulášske čiapky. Naučili sa spievať podľa nápovedy aj pesničku: "Mikuláš, Mikuláš priateľ náš starý".

Na konci vyučovania ich čakala sladká odmena, tak  odchádzali domov veľmi vyradostení.

• Výtvarná výchova v 2. triede

• Halloween v družine a v 2. triede

• Pripomienka výročia úmrtia Jána Lajčiaka

25. 10. 2021

Celý mesiac október sa niesol v duchu spomienky na významného rodáka obce Pribylina Dr. Jána Lajčiaka, pripomenuli sme si ho na hodinách občianskej náuky, so šiestakmi a celé výročie vyvrcholilo položením kvetov a zapálením sviečok na miestnom cintoríne, pri hrobe tohto významenho rodáka, kde sme spolu so žiakmi ostali v tichej spomienke. Hrob sme spoločne pozametali a očistili. Žiaci vyjadrili vďaku a veľkú úctu významnému rodákovi obce, ktorého ešte stále nedostatočne ocenený život žiari v srdciach obyvateľov a žiakov školy, po ňom pomenovanej. Konštatujeme spoločne so žiakmi nápis na náhrobnom kameni, Pokoj Vášmu prachu vážený Dr. Ján Lajčiak!

• Deklarácia asertívnych práv

25. 10. 2021

V mesiaci október sa žiaci na hodine etikej výchovy naučili ako sa účinne brániť pri  manipulácii a citovom nátlaku. Žiaci hlbšie prenikli do podstaty princípov asertívneho správania. Tematický celok sme uzatvorili slávnostným podpísaným a pečatením deklarácie asertívnych práv, ktoré budú mať žiaci stále na očiach vo svojej triede.

• Spomienka na Andyho Warhola.

19. 10. 2021

Na výtvarnej výchove, sme si pripomenuli jednu z vedúcich hnutí výtvarného umenia, maliara so slovenskými koreňmi Andyho Warhola.

• Varím, varíš, varíme

• Imatrikulácia prvákov - šk. rok 2021/2022

• Prváci sa učia na Telesnej výchove basketbal

• 29. 9. 2021- Deň mlieka

• 27. 9. 2021 - Deň srdca

• Deň čokololády

13. 9. 2021
  • Kurz ochrany života a zdravia

10. 9. 2021
  • 9. september - DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU

9. 9. 2021

Čo je to holokaust?

Slovo holokaust pochádza z gréckeho slova holo, čo znamená celý a kaustos – spáliť. Tento výraz sa najužšie spája s úmyselným pokusom vyvraždiť židovskú rasu v Európe v rokoch 1941 až 1945 počas 2. svetovej vojny. Bol to pravdepodobne najšokujúcejší a najďalekosiahlejší čin tej doby.

Získaj viac informácií na web stránke: holokaust.sk

Na hodinách dejepisu boli žiakom premietané filmy z daného obdobia.

• 8. september - DEŇ FINANČNEJ GRAMOTNOSTI

8. 9. 2021

Pozri si web stránky: 1. www.europa.eu, 2. www.zlatka.in

Zahraj si hru: taxlandia

Slávnostné otvorenie školského roku 2021/2022

Vo štvrtok 2. septembra 2021 sa uskutoční slávnostné otvorenie školského roku 2021/2022 o 8.00 hod. v priestoroch našej školy.

Oznam pre zákonných zástupcov žiakov nastupujúcich do 1. triedy
    24. 8. 2021

Čo potrebuje žiak do školy? Zoznam pomôcok pre žiakov nastupujúcich do 1. triedy:

• Písanka č. 511 - na písanie s pomocnými čiarami
    • Písanka č. 420 - na písanie
    • Písanka č. 513 - na matematiku
    • Slovníček č. 624
    • V perečníku: 2 zastrúhané ceruzky č. 2, pastelky, strúhatko, gumu.
    • Dosky /veľkosť A4/ na prenášanie písaniek, učebníc a pracovných zošitov.
    • Obuv na prezúvanie do triedy s pevnou pätou.
    • Hygienické potreby:  tekuté mydlo, hygienické vreckovky , toaletný papier.
    • Na telesnú výchovu: cvičky a botasky, tričko, náhradné ponožky,  krátke nohavice, tepláky – všetko vo vrecku podpísané.
    • Na výtvarnú výchovu: výkresy 10 ks - A4, 10ks - A3, vodové farby, guľatý a plochý štetec, nádobka na vodu, handrička, obrus na lavicu, nožnice, lepidlo - 2ks, voskové pastelky, farebné papiere, zásterka alebo staršie tričko – poukladané veci doniesť v igelitke.
strana:

• Základná škola s materskou školou Jána Lajčiaka